Proč?

2. prosince 2007 v 17:17 | fred13 |  Smutný konec
Chodím jsem městem. Nic víc, nic míň... jen chodím a sleduju svět. Je jaro a květiny, které stačily vykvést zase zmrzly pod náporem nečekáného mrazu. A já byla jedna z nich.
Pokračování v celém článku.

Byla jsem jedna z těch, které zmrzly obzvláště bolestivě, z těch, které vykvetly moc nakvap.
Poklekla jsem k jedné sněžence, která se krčila nad promrzlou zemí. Nikdy jsem květiny nemilovala - už jenom díky biologii - ale teď jsem měla to nutkání si jí prohlédnout. Byla bílá a naprosto čistá - to já o sobě říct nemohla. Šla jsem prostě do všeho moc po hlavě - to jsem dělala vždycky a pak jsem si řekla, že příště všechno budu držet dozadu.... ....a pak do všeho zase vlítnu bleskurychle, protože si myslím, že teď to klapne.
Teď už zase šlapu pár kilometrů od sněženky. Prsty na nohách už vůbec necítím, nevnímám bolest nohou, které už dneska určitě trhly svůj rekord. Jdu furt dál, za město, kde znám skálu. Bože to zní tak straště... ...já přece nechcu skočit. Nohy mě samy nesou povědomou pěšinkou k tomu údolí. NE! Konečně mě nohy začnou poslouchat a zastaví se těsně u kraje skály. Rozklepaně si sednu na skálu. Přece sem nechtěla skočit - zní mi v hlavě a snažím se rozklepaným dechem. Slzy, o kterých jsem si myslela, že už sou dávno vyplavený mi zase stoupaj do očí a všechno vidím rozmazaně.
Proč? Pročs mi to ksakru udělal?? Vždyť já ti nic neudělala, neměls k tomu důvod! A teď... teď... prostě nemůžu normálně žít! Tys věděl, že tohle mě dostane, povalí na záda a vyrazí dech. Tak proč...?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 galahad galahad | E-mail | Web | 8. února 2008 v 21:11 | Reagovat

Hmmm... To je pěkné, avšak poněkud necitelně napsané... Trochu vychytej odstavce a některá slova, děj je velice dobrý ale některá slova se přímo zarývají do očí jako bodlák uprostřed těch bílých, něžných a čistých sněženek... snad trochu citu by to chtělo, ačkoliv není to zamilovaná povídka, je to velmi na tělo, avšak citu je tam jan malá nadílka...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama