kočka Kočka

11. prosince 2007 v 15:13 | fred13 |  Povídky
No, tak trochu... ...nevim... uvidíme co se z toho vyklube 8-)

"Jo?" vyjíždí na mě skoro bezdůvodně. Pravda, možná sem se k němu nechovala fér... ...ale ne, je to jeho vina. "Tak mezi náma je konec!" řve na celou jídelnu, až se všichni otáčej. "Možná.... prosím.... prosímtě... neřvi, vyřešíme to vklidu," snažím se ho uklidnit, ale naprosto bez úspěchu. Zvedne se - v jeho případě to vypadá dost působivě, protože má víc jak 180 cm. "Nevím vlastně proč se za tebou furt tahám. Jsi malá holka co neví co chce. A já si snadno zbalím i mnohem starší holku," už se trochu zmírnil, lidi okolo si zase začali povídat a já pomalu začala chápat, o čem mluví.
"Tak fajn... fajn..." snažím se, aby zase nezačal řvát. "Tak si běž... sbalit někoho lepšího... běž a už se nevracej..." začínaly mi týct slzy, "di, nechcu už tě nikdy vidět!"

Takhle bych to řekla asi tak před tejdnem. Teď bych prostě jenom zmínila, že "mi prostě řekl, že sem kráva a že já za nic nemůžu.
Kráčím opuštěným sídlištěm, kde je mi společnoostí pouze mlha, omlácené stěny s graffiti. Nedopalky od cigaret se valejí všude.Nevím jak tu někdo může bydlet, ale teď mě to vůbec nezajímá. Nechápu, proč mi tolik vadí, že ho nemám. Že mě opustil... No pravda, bylo mezi náma 6 let, ale já k němu byla upřímná.... a on...
Po tvářích mi teklo proudem.... tekly tam nejen slzy, ale všechny ty zážitky, ty krásný chvíle s ním - potřebovala sem je ze sebe vyplavit. Skrz mlhu byly rozmazaně vidět oranžová světla ozařující všechno okolo.
"Miau....." lekla sem se, že mi hrabe, ale bohužel jsem se zase mýlila. Sněhobílé koťátko se mi proplétalo mezi nohama a celé se třáslo. Smutně jsem se usmála, dřepla si a vzala ho pomalu do náruče. Spokojeně začalo vrnět.
"Budeš se jmenovat...," zahleděla jsem se do husté mlhy, skrz kterou bylo vidět sotva na pár metrů. "Budu ti říkat Kočka. A ostatní si budou klepat na čelo."
A od tý doby sme dva šílenci, kvůli kterým si ostatní klepaj na čelo. A žijeme spolu šťastně (až do smrti).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama