Novej život "2"

7. listopadu 2007 v 19:38 |  Kapitolovky a jiný věci
Čekám, že se proberu někde v nemocnici. Ale moje zklamání je obrovské, když zjistím, že stále ležím na chodníku a že jediná změna je, že vánek se nměnil ve vichr a liják ve sněhovo-mokrou vánici. Kouknu se na svojí levou ruku - prsty jsou chladem modré a na zápěstí je zaschlá krev.
pokračování v celém článku

Ale proč jsem se probrala? Vrtá mi to palicí. Odpověď přichází hned. Malá holka - řekla bych že maximálně tak 9ti letá - se ke mě zklání. "Co to ksakru děláš?" vyjela jsem na ní, rychle se postavila a stáhla rukáv. Možná jsem jí trochu vylekala, protože poodstoupila pár kroků dál. "Jdi domů, nebo zmrzneš," radila mi ta malá s trochu ustaraným výrazem. "Co mi máš co nakazovat?" už jsem se naštvala. "Já tě nechcu brát s sebou. Jdi žít..." a s těmi slovy na rtech se v bílé bundě malého děvčete objeví křídla a odlétá do tý sněhový kalamity.
Anděl?!?!? A já si myslela, že život už mě ničím nepřekvapí! "Jdi žít..." prvně mi to znělo celkem komicky... ale pak ty křídla... a dávalo to smysl... Jsem magor. Ale přesto se vracím do děcáku.
Život to možná udělal naschvál, nebo náhodou, ale děcák leží za mostem. Přes řeku. A každej ví, co to pro mě znamená - další pokušení. Přicházím blíž. A nejsem sama - z druhé strany přichází jeden kluk - taky od nás z děcáku.
"Čau" broukne a vyšplhá se na vrchol zábradlí. "Co to deš udělat?" zeptám se nevěřícně - dyť má v děcáku samý kámoše a vypadá tak vyrovnaně! "Coby? Chcu to zkončit, než řeka zamrzne a už se mi to nepovede," odpoví ledabyle.
"Můžu skočit s tebou?" vyjede ze mně aniž bych o tom pořádně přemýšlela. On je gentleman - dokonce mi pomáhá stoupnout si až na kraj zábradlí. "Na tři?" zeptá se. "Jo," říkám a mám pocit, že se mi vnitřnosti kroutí do všech možných úhlů.
Ledová voda mě obklopila ze všech stran a doslova mi vyrazila dech. Boty mě táhnou ke dnu... otevřu oči a vidím ho jak klesá níž a níž... a já taky. Poslední pohled ke hladině... poslední pocity.. a prázdno.. tunel.. a nakonci světlo... ke kterýmu nejde se přiblížit
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama